Google, Android 4.4.3’ü Test Ediyor!

Kasım ayında yayınlanan Android 4.4 KitKat sonrası Google en güncel Android yazılımında bir dizi sorunu çözüme kavuşturmak için ufak çaplı güncellemeler yayınlandı. Arama motoru devi kısa süre içerisinde KTU72B yazılım numarasına sahip bir güncelleme yayınlayarak Android 4.4.3 kullanıcılarla buluşturacak.

Halihazırda çeşitli forum ve sitelerde özellikle Nexus 5 kullanıcılarının bazı yazılımsal hataları rapor ettikleri biliniyor. Google’ın güncellemeyle Nexus 5′in pil tüketimini hızlandıran ve geçtiğimiz günlerde telefondaki kameraya erişimi sağlayan mm-QCamera-daemon adlı yazılım sorununa çözüm getirmesi bekleniyor.

Android ekosisteminin en popüler geliştiricilerinden biri olarak gösterilen LlabTooFeR, Twitter adresinden Google’ın Android 4.4.3 güncellemesini test ettiğini duyururken, kamerada oluşan hatayı işaret ederek, güncellemenin ilk aşamada bu sorunu çözmeye yönelik olduğunu belirtti. Yine İtalyan Android sitesi tuttoandroid, Google’ın Android 4.4.3 için test sürecinin başlattığını kısa süre sunucu günlüklerinden elde ettiği belgeyle onaylamıştı.

Nexus 5′te yaşanan kamera yazılımı hatası ve bunun neticesinde oluşan pil sorunun Qualcomm işlemcili Galaxy Note 3 ve farklı cihazları da etkilediği yönünde açıklamalar var. Google’ın kısa süre içerisinde güncellemeyi FOTA üzerinden başlatması, hemen akabinde ise Android üreticilerinin sorunu yaşayan cihazlar için güncellemeyi dağıtıma sunması bekleniyor.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
%d bloggers like this: