Nexus 5 yanlışlıkla satışa çıktı!

Google, henüz piyasaya çıkış tarihini açıklamadığı yeni akıllı telefonu Nexus 5’i Google Play’de satışa sundu. İnternette yanlışlıkla ilanı beliren telefonun fiyatı 349 dolar olarak belirdi.

Google, satışa çıkacağı tarih bile belli olmayan yeni akıllı telefonu Google Nexus’un sırlarını kendi eliyle internete sızdırdı. Google Play’de beliren ilan, akıllı telefonun fiyatını ve tasarımını gözler önüne serdi.

Hatasını hemen fark eden Google, kısa süre sonra ilanı çekerek hemen Nexus 4’ün bilgileriyle güncelleme yaptı. Nexus 5 sızıntıyla resmen duyurulsa da, piyasaya sunulacağı tarih kesinlik kazanmadı.

Google Play’de verilen bilgilere göre, ölçüleri farklı iki tasarıma sahip olacak Nexus 5, 16 ve 32 GB modeller halinde gelecek. 16 GB 349, 32 GB ise 399 dolardan satılacak.

nexuss

Nexus 5’in en önemli özelliklerinden biri, Android’in en yeni versiyonu Kit Kat (4.4) ile gelecek olması. Optik görüntü sabitleyici (OIS) özelliğine sahip 8 MP kamera ile gelmesi beklenen cihaz, bu sayede hareket halinde bile net fotoğraflar çekilmesine imkan verecek.

Kit Kat işletim sistemi içeren bir Nexus 5’e ait olduğu öne sürülen telefona ait video, Eylül ayında internete düşmüştü.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
%d bloggers like this: