Twitter’da ön izleme içeriği nasıl kapatılıyor?

Twitter’ın kısa bir süre önce başlattığı ve tweet’leri açmadan fotoğraf ve Vine videolarının görülmesini sağlayan içerik, kolaylık getirse de eski görünüme alışan kullanıcıları rahatsız etti. Kullanıcılar, ön izleme seçeneğini mobilden kapatabilse de, henüz web üzerinde bu seçenek yok.

twitter-time-screen

Dünya’nın en büyük mikrobloğu Twitter, birkaç gün önce tweet’lerde yapılan fotoğraf ve video paylaşımlarını otomatik ön izleme ile sunmaya başladı. Twitter’ın hem mobil hem de web uygulamasında yapılan değişiklik, kullanıcıları birçok kez tıklama derdinden kurtarsa da, bazılarının hoşuna gitmedi.

Eski görünüm sayesinde ekranlarında daha fazla tweet görebilen birçok kullanıcı, öz izlemelerin kapladığı alan nedeniyle bu sefer çok fazla Scroll (ekranda görüntü kaydırma) yapmak zorunda.

İlgilenmedikleri içerikleri görmek istemeyen veya ekranlarından fazla tweet akışı olsun isteyenler, iOS ve Android cihazlarında öz izlemeyi kapatabilir. Ancak aynı işlem henüz web üzerinden yapılamıyor.

iPhone veya Android telefonunuzda öz izlemeyi kapatmak için Ayarlar’a girin ve seçili olan ‘Image previews’ kutusuna tıklayın.

twitter-android-screen

Twitter, internet üzerinden bu seçeneğin kaldırılması için henüz bir seçenek koymuş değil, ancak kısa zamanda bu seçeneğin gelmesi bekleniyor.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
%d bloggers like this: